blog image 16.10.2020 00:18:21

Reponsive tasarım nedir?

Boostrap tabanlı  yapılan tasarımlar sayesinde web sitelerikullanıcı dostu olmaya başladı ve her cihaz için ayrı bir tasarım yapmaihtiyacını da ortadan kaldırmış oldu. Tek bir web tasarım ve yazılım ile bütüncihazlarda çalışmasını sağlamış oluyoruz. Bu da iş yükünü ve maliyetinidüşürmüş oluyor.

Responsive tasarımın yapısını Html 5, Css3 ve jqueryoluşturmaktadır. Bu teknolojilerde ki gelişim web tasarım ve web yazılımın enbüyük gelişimleri olarak görülmektedir.  Bu teknolojilerin görsellik olarak avantajsağlayan diğer br gelişim de Fontawesome dır. Fontawesome,  site için gerekli ikonları font olaraktanımlanan teknolojidir. Bu sayede görselliği arttıran ikonları kolayca siteyeekleye biliyor ve üzerinde değişiklik yapılmasını sağlamaktadır. Bu gelişim webtasarımı daha da güçlenmesini sağlamaktadır.

Ajax ve jquery metodu da bu gelişmelerin en önemlisidir. Bumetotlar sayesinde front end ve backend bağlantısını rahatlıkla yapılmaktadır.Ajax ve jquery web tabanlı yazılım yapan kişilerin öğrenmesi gerektiği enönemli metotlardır. Dinamik web sitesi yazacak kişilerin mutlaka ajax vejquery  metotlarını  bilmesi gerekli.