Radyo Platformu

Radyo Platformu

HEM RADYO HEM DE WEB SİTESİ

Radyo Platformu, Softhan Multimedya yazılım ve ürün geliştirme şirketi tarafından geliştirilmiş bir web sitesi ürünüdür. Radyo Platformu’nun amacı radyo yayını ile haber ve magazin sitelerini tek bir sitede toplamaktır. Bu sayede kullanıcılar radyo dinlerken ikinci bir web sayfası açmadan sitedeki sayfaları gezebilmektedir.

DÜNYAYA AÇILAN YOL

Geleneksel radyo yayıncılığıyla ancak belirli bir coğrafyaya ulaşabilirken, Radyo Platformu sayesinde sesinizi tüm dünyaya duyurabileceksiniz. Radyo cihazlarının yerini hızla bilgisayarların, tablet ve cep telefonlarının aldığı bu dönemde, geniş kitlelere ulaşan bu mecrada kanalınıza yer açmış olacaksınız.

REKLAM GELİRİ

Aynı sitede hem müzik dinleyip hem de sayfalarda özgürce dolaşma olanağı, siz müşterilerimize dijital reklam gelirleri elde etme fırsatı da sunacaktır. Dinleyicileriniz radyo yayınlarınızı dinlemekle kalmayacak, aynı zamanda web sitenizde bir kullanıcı trafiği oluşturacaklardır. Bu sayede sitenizdeki reklam alanları sitenizin trafiğinin uğrak noktası olacak, dinleyicileriniz platformunuzda hem eğlenecek hem de size reklam geliri kazandıracaktır.

Dinlenenlerin yüzde yirmisi hatırlanırken hem dinlenip hem de görülenlerin yüzde ellisinin hatırlanması bilinirliğini artırmak isteyen markalar için görsel mecrayı kaçınılmaz kılmaktadır. Yeni mecranız yalnızca ticari reklamlar çekmekle kalmayacak, kendi radyonuzun reklamları için de alan açmış olacaktır. Geleneksel radyo yayıncılığıyla yalnızca yayın yapabildiğiniz bölgelerden reklam alabilirken, Radyo Platformu altyapısını kullanan yeni web siteniz sayesinde dinleyicilerinizin bulunduğu her yerden reklam alabilirsiniz. Bu konuda özellikle İstanbul ve gurbetçilerin yaşadığı Avrupa şehirleri büyük potansiyel oluşturmaktadır.

YENİ DİNLEYİCİLER

Radyo Platformu, SEO uyumlu alt yapısı sayesinde internette yeni kullanıcılara ulaşmanızı sağlar. Bu altyapı radyonuzu/ sayfanızı arama motorlarında ilk sayfada en üstlere yükseltir. Artan görünürlüğünüz sayesinde web sitenize gelecek olan yeni kullanıcı sayınız hızla artar. Her bir yeni kullanıcı radyonuzu daha da bilinir kılacak. Böylelikle web siteniz hem dinleyiciler hem de reklam verenler için bir cazibe merkezi haline gelecektir.

KOLAY KULLANIM

Radyo Platformu Shoutcast ve icecast radyo yayınlarını desteklemek suretiyle size kullanım kolaylıkları da sunmaktadır. Radyo yayınınızı yapan web sitenizin içeriklerini kullanımı kolay “İçerik Yönetim Paneli” ile rahatlıkla yönetebilir, yapacağınız ekleme, çıkarma ve değişikliklerle web sitenizin daima canlı ve güncel kalmasını sağlayabilirsiniz Örneğin, kanalınıza dair bütün duyuruları, dilediğiniz görsellerle birlikte rahatlıkla web sitenize de ekleyebilir, vermek istediğiniz mesajları bu yeni mecra sayesinde güçlendirmiş olursunuz.

MOBİL CİHAZLARLA UYUM

Radyo Platformu, mobil, tablet ve bilgisayar ile uyumludur. Akıllı cihazlarda rahat kullanımıyla da ön plana çıkmaktadır.

AZ YAKAN RADYO

Radyo Platformu’nu diğer web sitesi tabanlı radyo yayınlarından ayıran en büyük özelliklerinden birisi de akıllı cihazlarda kullanımında flash aplikasyonu gerektirmemesidir. Başka bir deyişle, kullanıcılarınız radyonuzu dinlemek için cihazlarına destekleyici programlar indirmek zorunda kalmayacak, bu programların yol açtığı donma ve internet paketinin tükenme endişesini yaşamaksızın müziğin keyfini çıkaracaktır.

ESNEK KULLANIM SEÇENEĞİ

Radyo Platformu, esnek kişileştirme seçeneğiyle logonuzu ve kurumsal renginizi web sitenize uygulama olanağı sağlamaktadır. Üstelik kullanmayı düşünmediğiniz menüleri rahatlıkla web sitenizden kaldırarak, daha da sade sade bir görünümle kullanıcılarınıza hizmet verebilirsiniz.