Responsive Tasarımlar

Responsive Tasarımlar

Responsive web tasarımın amacı tek bir web sitesini tüm cihazlarda kaliteli bir görsellikte çalıştırmak için kullanılan bir özelliktir. Responsive tasarımlar ile masaüstü için ayrı tasarıma, mobil için ayrı bir tasarıma ihtiyaç duymadan, tek tasarım ile tüm cihazlarda uyumlu çalışmasını sağlayan tasarımlardır.

Responsive tasarım, her cihazda daha uyumlu çalışan web sitesi tasarımlarına deniyor. Eskiden her cihaz ekranına göre ayrı tasarımlar yapılıyordu. Şimdi gelişen teknoloji ile çok fazla cihaz ve onların çok farklı ekran boyutları sebebiyle ayrı ayrı tasarımlar yapmak mümkün olamıyor. Onun için teknoloji de bu konuda önemli gelişmelere katkı sağlıyor. Web tasarımı için en önemli gelişme responsive tasarım.

Tüm cihazlara uyumlu web tasarım için Softhan bilişim size bir çok seçenekler sunuyor. Sadece size özgün web tasarım seçeneklerimize bakmadan karar vermeyiniz.

Responsive tasım neden önemli?

Responsive tasarım tüm cihazlarda uyumlu çalıştığı için çok önemli. Bir de Google gibi arama motorları aramalarda mobil uyumlu olmayan siteleri geri plana atıyor. Günümüzde bir çok Google aramaları mobil üzerinden yapıldığı için Google sırlamadaki cihazların mobil uyumlu olup olmadığını web sitesinin içeriğinden daha fazla önemsiyor. Kısacası responsive tasarım Google aramaları için çok önemli. İnternet çağında yeni teknolojileri takip ederek gelişime ayak uydura biliriz.

Gelişen teknolojiler ile birlikte web tasarımının da eksikliğini mecbur kılmaya başladı. Esnek tasarımı sayesinde web sitelerin farklı platformlarda rahatça kullanılmasını sağlayacaktır. Ekstra mobil tasarımları ve tablet tasarımlarına ihtiyaç kalmayacaktır. Bu sayede web stienizi kullanan kişiler istediği cihazdan rahatça giriş yapabilecek ve kullana bilecekler. Bu yenilik web siteleri için vazgeçilmez bir duruma haline gelmektedir. 

Responsive tasarımdan önce her cihaz ekranına göre ayrı tasarımlar yapılıyordu. Şimdi gelişen teknoloji ile çok fazla cihaz ve onların çok farklı ekran boyutları sebebiyle ayrı ayrı tasarımlar yapmak mümkün olamıyor. Onun için teknoloji de bu konuda önemli gelişmelere katkı sağlıyor. Web tasarımı için devrim niteliğinde bir gelişme diyebiliriz.

Web sitelerini kullanıcı dostu bir yapıya kazandırmak için Softhan Bilişim size bu konuda yardımcı olmaktadır. Hazır tasarımlar yerine sizin kimliğinizi ve işinizi ön plana çıkaran responsive tasarımlar için softhan bilişim bilgi almadan web sitenizi yaptırmanızı tavsiye etmiyoruz.

Kaliteli ve mobil uyumlu (responsive tasarım) web tasarım seçeneklerimize bakmadan karar vermeyin.