SEO Optimizasyonu

SEO Optimizasyonu

SEO optimizasyonu hizmeti için en doğru yere geldiniz. Hem web sitelerinizi SEO uyumlu olarak tasarlıyoruz ve ona göre kodluyoruz hem de SEO içerik yönetimi desteği veriyoruz. SEO içerik yönetimi en önemli özelliklerden biri. Web sitesine girilecek içerikleri Google gibi arama motorlarının içerikleri hazırlarken belirli kriterler belirler. Bu kriterlere göre hazırlanmış olan içerikler veya sayfalar armalarda ilk sıraya çıkma ihtimali daha yüksek olur. Arma motorları belli aralıklar ile bu kriterleri değiştirirler. Yeni teknolojilere göre yeniden belirler. Ondan dolayı bir kere SEO çalışması yaptırdım, ömür boyu yeterli diye bir durum söz konusu olmuyor. Web ve yazılım dünyasında ki yeni gelişmelere göre SEO kriterlerini takip etmek ve uygulamak gerekli.

Softhan Yazılım olarak en son teknolojileri ve kriterleri takip ediyor ve değerli müşterilerimizin ihtiyacı doğrultusunda uyguluyoruz.

SEO nedir?

SEO açılımı Search Engine Optimization. Türkçe arama motorları optimazsyonu olarak kullanılmaktadır. Arama motorları web sitenizi içeriğine göre indeksleyip aramalara göre listeleyen bir siteme sahip. SEO web sitenizi daha hızlı ve daha iyi bir konumda indekslenmesini sağlar. Arama motorları botları web sitenize gelince önceden belirlenmiş kriterleri kontrol eder  ve ona göre web sitenizi listesine alır. Daha sonra kullanıcı aramalarında daha doğru sonuçları getirmesini sağlar.

Kaç çeşit SEO türü var?

Kaç çeşit SEO var denilince akla bir birinden farklı işlem veya uygulama gibi geliyor. Fakat SEO denilince aklınıza sadece arama motorlarının belirlediği kriterlerin bütünü gelsin.

SEO genelde iki türlü yapılıyor. 

1) Site İçi (On Page) SEO

Site içi SEO veya İç SEO arama motorlarının botları sitenizi içeriklerine göre indekslemesi. Sitenizdeki içeriklere göre sitenizi aramalarda kullanıcılara gösterir. Kısaca arama motorlarını botları belirlediği kriterlere uyup uymadığını kontrol edip ona siteyi kayıt altına almış oluyor. 

2) Site Dışı (Off Page)

Site Dışı veya Dış SEO web sitesi dışında web sitenizin linkini başka sitelerde veya sosyal medya sayfalarında paylaşılmasına denir. Bu işlemlere backlink verme veya link değiştirme de denir. Son zamanlarda Google gibi arama motorları bu tür link paylaşımına çok sıkı tedbirler getirdi. En küçük hatada web sitesini blacklist e alıyor.

Blaclist nedir?

Google web sitenizi tüm aramalarda kara listeye alıp hiç bir sonuçta göstermemesidir. Sadece web sitenizin tam ismini yazdığınızda çıkabiliyorsunuz? Bir site Blacklist e yanlış SEO işlemleri yüzünden düşer. Google kendisini kandırmaya çalışılmasından hiç hoşlanmaz ve en ağır cezayı keser.

Blacklist nedir? diye sorduğumuz yer Google, Blacklisti uygulayanda Google.

SEO uyumlu web sitesi neden önemli?

SEO uyumlu web sitesi, içeriklerinizin ve sitenizin daha hızlı ve sorunsuz bir şekilde Google gibi arama motorlarında daha iyi indekslenmesini sağlar. Web siteniz aramalarda ilk sırlarda çıkmasını istiyorsanız mutlaka SEO uyumlu web sitesi tercih etmelisiniz.

SEO optimizasyonu için sitelerin genel yapısını değiştiriyoruz. Web sitesinin alt yapısını seo uyumlu olarak tasarlıyoruz. Sadece tasarım ile bu projeleri geliştirmiyoruz. Kullanıcı artış sağlamak için Blog ve faydalı bilgiler bölümü gibi bölümler ekleyerek siteye giren kişilerin sayısını arttırıyoruz. Düzenli içerik girişi yapılan siteler her zaman ön plana çıkar. Blog yazmak bir site için vazgeçilmez bir unsurdur. Düzenli olarak güncel blog yazıları yazarak sitedeki trafiği artıra bilmek mümkün. Ama blogta yazacağımız içeriklerde çok önemli. Bu içerikler anlamlı ve kullanıcının aradığı bilgileri içermeli.

SEO uyumlu web sitesi olmadan aramalarda ilk sırada çıkmanız çok zor. İnternet üzerinden yeni müşterilere ve kullanıcılara ulaşmak gibi hedefiniz varsa SEO hizmeti almalısınız.

1) Web sitesi tasarımı SEO uyumlu olmalı ve SEO uyumlu olarak kodlanmalı. Teknik SEO olarak yapılan bu işlemler sürekli değiştiğini belirtmek gerekli. Onun için SEO optimizasyonu yaptıracağınız firma ile uzun soluklu çalışmanız gerekeceğini unutmayın. Onun için SEO çalışması yapacak firmayı iyi seçmeniz gerekiyor.

2) İçerikleri SEO uyumlu olarak ayarlanması. Web sitenizin en önemli yapısı da içerikleri. İçerikleri hazırlarken mutlaka SEO uyumlu olmasına dikkat edilmelidir.

Softhan Yazılım bu konuda size çok önemli hizmetler vermektedir. Sadece seo uyumlu siteler hazırlamakla kalmıyoruz, isteğe göre blog içeriklerini de uzman editörlere yazdırıyoruz.